Декларування доходів – це обов’язок кожного, хто отримує прибутки!
Фінансовий відділ Ладижинської сільської ради нагадує, що:
Надання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) передбачено Конституцією України (далі – Конституція) та Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Кожен зобов’язаний сплачувати податки й збори у порядку і розмірах, встановлених законом (ст.67 Конституції).
Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами ПКУ.
З 1 січня 2020 року розпочалася деклараційна кампанія, у ході якої громадяни декларують доходи, отримані протягом 2019 року, і триватиме вона до 04 травня 2020 року (включно).
Отже, граничний термін подання Декларації для осіб, які зобов’язані задекларувати доходи, – 04 травня 2020 року.
Подавати Декларації повинні та одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).
Відповідно до вимог ПКУ доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.
Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).
Сплачені платниками – одноосібниками податки та збори наповнюють бюджет Ладижинської сільської об’єднаної територіальної громади, з якого надалі буде проводитись утримання соціальної сфери та спрямовуватися кошти на соціально-економічний розвиток громади.
Додатково повідомляємо, що фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства. При цьому, сплата ЄСВ забезпечує формування страхового стажу, а отже, і соціальні гарантії у майбутньому.