Державна допомога сім’ям, в яких виховуються та проживають неповнолітні діти, її розмір

Дата: 09.08.2019 16:18

Більшість соціальних виплат на дітей залежить від прожиткового мінімуму, у  2019 році  середній показник  встановлено на рівні:

з 1 січня — 1853 грн,

з 1 травня — 1936 грн,

з 1 грудня — 2027 грн.

Закон  України «Про Державний бюджет на 2019 рік» передбачає такі стандарти прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення:

Декретні виплати

Процедура призначення і виплати соціальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться відповідно до розділу 2 Закону України  «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» і надається в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (зарплата, грошове забезпечення, стипендія, допомога по безробіттю і т.д.), а непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як підприємець, — в сумі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення країни.

Таким чином, розмір допомоги по вагітності та пологах у 2019 році складає:

• за 126 календарних днів: з 1 січня — 2017 грн, з 1 травня — 2107 грн, з 1 грудня — 2207 грн.
  • за 140 календарних днів: з 1 січня — 2241 грн, з 1 травня — 2341 грн, з 1 грудня — 2452 грн.
  • за 180 календарних днів: з 1 січня — 2881 грн, з 1 травня — 3010 грн, з 1 грудня — 3153 грн.

Допомога по народженню дитини:

Дана допомога  виплачується згідно з законом протягом року з моменту народження дитини.

Загальний розмір  допомоги  становить 41 280 гривень.   Виплата  проводиться у два етапи:

•  перший — одноразова допомога (10 320 гривень) зараховується на банківський рахунок матері чи батька через 1-2 місяці після оформлення допомоги,
  • другий етап — сума, що залишилася (30 960 грн) виплачується рівними частинами (860 грн) протягом трьох років.

Допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів призначається дитині віком до 18 років. Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Таким чином, максимальна сума грошової допомоги дитині, якщо батько (мати) не платить аліменти, у 2019 році становить:

• дітям до 6 років:

з 01.01.19 — 813 грн,

з 01.05.19 — 949,5 грн,

з 01.12.19 — 889,5 грн.

• дітям 6-18 років:

з 01.01.19 — 1013 грн,

з 01.05.19 — 1059 грн,

з 01.12.19 — 1109 грн.

Допомога на дітей-інвалідів

Згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»,   діти-інваліди мають право на отримання грошової допомоги.  Розмір грошової  допомоги встановлюється в процентному співвідношенні від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Сума виплати на дитину-інваліда в Україні у 2019 році:

Допомога на дітей опікунам та піклувальникам

Відповідно до закону, діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та отримали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, мають право на державну допомогу. Грошова допомога призначається і виплачується офіційним опікунам або піклувальникам дитини. Сума допомоги з опіки та піклування (в т.ч. на дітей-сиріт) у 2019 році становить 2 прожиткових мінімуми:

• для дітей до 6 років:

з 01.01.19 — 3252 грн,

з 01.05.19 — 3398 грн,

з 01.12.19 — 3558 грн.

• для дітей 6-18 років:

з 01.01.19 — 4054 грн,

з 01.05.19 — 4236 грн,

з 01.12.19 — 4436 грн.

Зверніть увагу, що при отриманні на дитину пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги (крім соцдопомоги на дітей-інвалідів), розмір виплат на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома  прожитковим мінімумом та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Пенсія по втраті годувальника

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» діти які втратили годувальника мають право на пенсію.   При цьому розмір пенсії по втраті годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника.

Якщо в померлого годувальника не було необхідного страхового стажу для призначення пенсії, його дітям може бути призначена державна соціальна допомога в УПСЗН. Гроші виплачуються щомісяця до 18-річчя, а студентам – до завершення навчання, але не довше ніж до  досягнення 23 років.

Сума державної соціальної допомоги по втраті  годувальника   встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Джерело: Юридичний  портал України