ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ МАТЕРЯМ ОДИНАЧКАМ

Дата: 24.07.2019 15:33

Як отримати допомогу матерям одиначкам

Кому надається допомога:

1. одинокій матері (які не перебувають у шлюбі)
  2. мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Куди  звертатися за допомогою:

Звертатись потрібно в управління праці та соціального захисту населення Уманської РДА за адресою м. Умань вул. Залізняка,2а  каб.  205-206.

Допомогу можна оформити і  за  місцем фактичного проживання, але обов’язково потрібно   пред’явити довідку з управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

До уваги! Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

Які потрібно подати документи:

• заява про призначення допомоги;
  • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сімї);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини,  із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
  • довідки про доходи на кожного члена сімї;
  • Копія рішення про усиновлення ( тільки для усиновлювачів);
  • Копія свідоцтва про смерть батька та довідка про неотримання на дітей пенсії по втраті годувальника та соціальної пенсії (для вдівців).

На який термін  виплачується  допомога матерям - одиначкам

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Кожні шість місяців допомога підлягає перегляду. Заявникам потрібно звернутись до УПСЗН та подати заяву і декларацію.

Виплата допомоги припиняється в разі:

• позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • позбавлення волі отримувача допомоги за вироком суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;
  • надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених   законом;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.
  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового працевлаштування дитини.

Розмір допомоги на дитину одинокій матері

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Вік дитини

Максимальний    розмір  виплат одиноким  матерям  у 2019 році

01.01.2019-

01.05.2019-

30.11.2019

01.12.2019-

31.12.2019

До 6 років

6-18 років

2027

28-23 роки

1921

Пільги для матерів одиначок

Соціальне забезпечення:

• Виплачується грошова допомога на дитину відповідно до ЗУ « Про державну допомогу сім’ям з дітьми»;
  • Працюючим жінкам надаються путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безкоштовно або на пільгових умовах;
  • Надається матеріальна допомога;
  • Жінкам, які самотужки виховують дітей, надається тимчасова державна допомога

Згідно з трудовим законодавством:

• Одинокій матері гарантується прийом на роботу і заборона на звільнення  ст. 184 Кодексу законів про працю);
  • Надається право працювати неповний робочий день (ст.56 КЗпП);
  • Забороняється залучення до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні та направлення у відрядження (ст.176 КЗпП).

Відпустки:

• Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки» одинокій матері, батьку надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів).  Невикористану за попередні роки додаткову відпустку одинока мати може взяти в будь-який час, або ж у разі звільнення вона буде компенсована грошима. Крім того, їм надаються відпустки у зручний для них час.

Оподаткування:

• одинока мати (батько), вдова (вдівець) мають право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді  заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, що дорівнює 150% суми пільги(у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років).

Забезпечення житлом:

• виходячи з норм ст.45 Житлового кодексу матерям – одиначкам, які потребують поліпшення житлових умов, надається першочергове право на житлові приміщення.
  • Одинокі матері мають право на першочергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) будинків із житлового фонду соціального призначення (ст.12 ЗУ «Про житловий фонд соціального призначення»).