Рішення про затвердження батьківської плати за харчування дітей в закладах дошкільної освіти об’єднаної територіальної громади

Дата: 16.01.2019 13:51

ЛАДИЖИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Уманський район Черкаська область

20382 вул. Шкільна,2 с. Ладижинка Уманського району Черкаської області

16.01.2019№2–15/VII

Про затвердження батьківської   плати за

харчування дітей  в  закладах дошкільної

освіти об’єднаної територіальної громади.

Розглянувши  клопотання завідувачів дошкільних навчальних закладів: «Зірочка» в с.Ладижинка, «Сонечко» в с.Затишок, «Росинка» в с.Текуча, «Малятко» в с.Городниця, завідувача закладу дошкільної освіти «Берізка» в с.Колодисте, щодо встановлення батьківської плати за харчування дітей, керуючись  Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 „Про затвердження  норм харчування у навчальних   і оздоровчих  закладах„ відповідно до Постанови Кабінету Міністрів  України  від 26.08.2002 року № 1243 “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” та наказів Міністерства освіти і науки України № 667 від 02.11.2002 року “Про затвердження порядку встановлення батьківської плати для батьків, за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних закладах”, № 490 від 22.07.2003 року “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України”, взявши до уваги наказ відділу освіти Уманської РДА  №87/01-21 від 18.12.2018р. «Про організацію харчування, встановлення батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів» сільська рада  вирішила:

1. Завідувачам дошкільних навчальних закладів Савранчук П.М., Подолян О.Ю., Довгань Л.М., Якименко В.М. тазавідувачу закладу дошкільної освіти Кондратюк О.А. забезпечити трьохразове харчування для дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти.

2. Встановити  з 01.01.2019р. вартість харчування однієї дитини в день:

- в садовій групі в сумі 30,00 грн., батьківську  плату за харчування  у розмірі  40%  від вартості - 12 грн;

- в ясельній групі в сумі 26,00 грн., батьківську  плату за харчування  у розмірі  40%  від вартості – 10,40 грн.

3. В оздоровчий період вартість харчування збільшити на 10%.

4. Розмір батьківської плати для батьків у сім’ях  яких троє і більше дітей до 18 р. зменшується на 50%.

5. Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх  замінюють:

-у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;

-діти яких відносяться до наступних категорій: інваліди, сироти, позбавлені батьківського піклування, діти батьки яких є учасниками бойових дій чи учасниками  антитерористичної операції на території України та діти із сімей загиблих(померлих) батьки яких брали участь у проведенні антитерористичної операції.

6.Для отримання пільги батькам або особам, які їх замінюють, необхідно подати до сільської ради відповідну заяву та підтверджуючі документи.

7.З осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

8.Батьківська плата за харчування сплачується за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу .

9.Дане рішення набирає чинності з 01.01.2019 року.

10.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Сільський голова                                                                                         С.В.Цоколенко