Ладижинська сільська рада

В Україні офіційно з'явилася професія "Фахівець із супроводу ветеранів війни"

Дата: 15.08.2024 15:26

Фото без описуКабінет Міністрів України ухвалив Постанову №881 від 02 серпня 2024 р. «Деякі питання забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя», яка дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, які  допомагатимуть ветеранам війни та демобілізованим особам перейти від військової служби до цивільного життя.

Фахівець із супроводу – перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Фахівець із супроводу буде опікуватись:

• ветеранами війни;

• особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

• постраждалими учасниками Революції Гідності;

• членами сім’ї такої категорії осіб;

• членами сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

• членами сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України, демобілізованої особи.

Хто може стати фахівцем із супроводу?

Громадянин України, який має статус ветерана, та має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань:

• Освіта/педагогіка;

• Соціальні та поведінкові науки;

• Право;

• Охорона здоров’я;

• Соціальна робота;

• Публічне управління та адміністрування.

Кандидати на посаду мають право подати заявку в електронній формі через платформу е-Ветеран - https://eveteran.gov.ua/ (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).

Після цього, кандидати проходитимуть психологічне тестування та тестування на знання законодавства. Система повідомить про результат поданої заявки, після чого її опрацюють у Мінветеранів та скерують до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.

Перевагу надаватимуть бажаючим, які:

• мають статус ветерана війни;

• особи з особливими заслугами перед Батьківщиною;

• постраждалим учасникам Революції Гідності;

• членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

• Захиснику/Захисниці України.

Водночас Кабмін встановив надбавку при оплаті праці фахівців із супроводу ветеранів. Таким фахівцям у межах фонду оплати праці будуть виплачувати надбавку за особливий характер праці у розмірі до 50 % посадового окладу за фактично відпрацьований час.

Також відомо, що конкретний розмір надбавки для таких працівників визначатиме керівник відповідної установи, закладу чи організації. Це залежатиме від навантаження, своєчасності та якості наданих послуг, а також відсутності скарг.