Ладижинська сільська рада
Уманського району Черкаської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СІМЕЙНИЙ ПАТРОНАТ – ПОСЛУГА ЛЮБОВІ!

Дата: 04.01.2024 08:07
Кількість переглядів: 260

Фото без описуПитання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що усім дітям необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розумінні для повного і гармонійного розвитку її особи. Сьогодні, в умовах воєнного стану, чимало дітей можуть залишитись без батьківської опіки та турботи. Однією із альтернативних форм сімейного виховання є патронат над дитиною. Це тимчасовий догляд, виховання і реабілітація дитини в сім’ї патронатного виховання на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі:

- діти, які залишилися без батьківського піклування, в тому числі ті, які перебувають у закладі охорони здоров’я, тимчасово влаштовані в сім’ю громадян, центр соціально-психологічної реабілітації дітей або до закладу інституційного догляду та виховання дітей;

- діти, які перебували в інших формах сімейного виховання;

- малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка тимчасово, через складні життєві обставини, не може проживати разом з батьками чи законними представниками. Доки дитина проживає в патронатній сім’ї, соціальні служби проводять комплексну роботу з батьками, щоб повернути їм дитину, або шукають їй усиновителів чи опікунів. Патронат дає дитині шанс зростати в безпеці та любові.

Патронатні вихователі – особи, які на професійній основі здійснюють догляд, виховання і розвиток дітей, влаштованих в їх сім’ю, ними можуть бути повнолітні громадяни України, які мають досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі. За надання послуг тимчасового догляду патронатна родина отримує заробітну плату, як і на будь-якій роботі.

Особа, яка має бажання стати патронатним вихователем, за більш детальною інформацією може  звернутись до Служби у справах дітей Ладижинської сільської ради.

 

Підготувала: Служба у справах дітей Ладижинської сільської ради

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь