30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який у 2013 році проголосила Генасамблея ООН
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який у 2013 році проголосила Генасамблея ООН.
Національна сервісна служба України розробила пам’ятку для осіб, що постраждали від торгівлі людьми; посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи, адже повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни і, як наслідок, посилило загрози та вразливість нашого населення до торгівлі людьми. На сьогодні по допомогу звертаються сотні людей. Серед найвразливіших категорій – діти без супроводу або діти, розлучені з сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи літнього віку та особи, які раніше вже були постраждалими від торгівлі людьми. Найбільш поширеними формами експлуатації є трудова, сексуальна та втягнення у злочинну діяльність.
Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, в такому випадку Міністерство соціальної політики України рекомендує звернутися за місцем перебування до місцевої держадміністрації та правоохоронних органів або зателефонувати на цілодобову «гарячу лінію» за телефонним номером 15-47.
Опікується питанням запобігання та протидії торгівлі людьми Національна соціальна сервісна служба України. Вона приймає рішення про встановлення / відмову у встановленні, продовження / відмову у продовженні, позбавлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; проводить аналіз діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; координує та контролює діяльність закладів, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі направляє до закладу осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном та повертаються в Україну, в разі необхідності надання їм тимчасового притулку; проводить заходи, спрямовані на усунення передумов торгівлі людьми.