Яке безоплатне лікування можуть отримати онкопацієнти у 2023 році
Яке безоплатне лікування можуть отримати онкопацієнти у 2023 році
Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який є вкрай серйозною проблемою для України.
В Україні діагностика, лікування, ліки, реабілітація та паліативний догляд онкозахворювань включені в Програму медичних гарантій і безоплатні для пацієнтів з підозрою чи встановленим онкодіагнозом. Цьогоріч на лікування онкозахворювань в бюджеті передбачено понад 6,5 млрд грн та майже 525,5 млн на раннє виявлення.
Пацієнт може обрати заклад, де отримувати послуги, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування. Внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатну медичну допомогу в будь-якому куточку країни.
Які медичні послуги може отримати людина з підозрою на онкозахворювання та зі встановленим діагнозом:
1.Діагностика
Безоплатними за направленням є шість досліджень для раннього виявлення онкології. Це – мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія.
Пацієнт з підозрою на онкологію має право на безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах.
Лабораторні аналізи : - аналіз крові, - спинномозкової рідини тощо;
Інструментальні дослідження: - МРТ,- КТ, - УЗД тощо.
2. Хіміотерапія та радіологічне лікування
Пацієнт з підтвердженим онкологічним діагнозом має право на безоплатне лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Лікування включає лабораторні та інструментальні дослідження. А також ліки, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення. При радіологічному лікування – променеву терапію, забезпечення медичними виробами для проведення радіотерапії тощо. Безкоштовним є також хірургічне втручання, якщо воно необхідне.
3. Лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань
Пацієнти з такими захворюваннями мають право на безоплатну діагностику, лікування, різні види досліджень та супровід в амбулаторних та стаціонарних умовах. Крім того, для них передбачено лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, трансфузійна підтримка, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення.
4. Ліки
Пацієнти з онкологією забезпечуються ліками за кількома напрямами. Це дороговартісні ліки, які централізовано закуповує держава. Перелік ліків.
5. Супровід, реабілітація та паліативна допомога
Коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, його супровід також безоплатний. Лікар може направити пацієнта на реабілітацію в амбулаторних або стаціонарних умовах. Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за направленням лікаря.
Підготував відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я