В селі Ладижинка розпочато роботи з будівництва І черги водопроводу по вулицях: Шкільна, Київська, Дружби, Анісімова
В с. Ладижинка розпочато роботи з будівництва І черги водопроводу по вулицях: Шкільна, Київська, Дружби, Анісімова. Загалом, у 2019 році передбачено будівництво водопровідних мереж протяжністю 4,894 км. В рамках програми соціально-економічного розвитку Ладижинської громади на будівництво водогону у 2019 році виділено кошти у сумі 1 млн 949 тис. грн. Роботи фінансуються коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Роботи проводяться підрядною організацією ТОВ «Центр-Монтаж-Енерго».
Нагадуємо, що у 2019 році Ладижинській ОТГ була виділена субвенція в сумі - 2 млн 949,300 тис. грн. За рахунок цих коштів, до кінця цього року будуть реалізовані наступні проєкти:
1. Будівництво водопровідних мереж в с. Ладижинка Уманського району Черкаської області (І черга).
2. Капітальний ремонт із заміною технологічного устаткування та їх інженерних мереж артезіанської свердловини № 1188 с. Колодисте, Уманського району, Черкаської області.
3. Капітальний ремонт із заміною технологічного устаткування та їх інженерних мереж артезіанської свердловини № 160-В с. Колодисте, Уманського району, Черкаської області.
4. Капітальний ремонт ФАП в с. Текуча, вул. Перемоги, 12 Б Уманського району, Черкаської області.
При реалізації цих проєктів, проводиться щотижневий моніторинг контролювальними органами стану використання субвенції.
Відділ економічного розвитку, торгівлі, інвестицій, містобудування та архітектури, за подачі в.о. старост сіл с. Рижавка, с. Городниця і с. Затишок та Малий Затишок, уже готує проектні заявки на отримання інфраструктурної субвенції на 2020 рік. Ці кошти будуть спрямовані на розвиток саме цих сіл.
Що таке інфраструктурна субвенція?
Це субвенція (кошти) на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад (ОТГ), – один з інструментів підтримки розвитку ОТГ (і тільки ОТГ, а не міст, сіл чи районів) за кошти державного бюджету. Сума субвенції для кожної ОТГ – індивідуальна. Її розраховують, виходячи з площі та чисельності сільського населення відповідної ОТГ. Субвенція повинна спрямовуватися лише на створення та оновлення інфраструктури населених пунктів об’єднаної територіальної громади.