23 листопада - День пам'яті жертв Голодомору
23 листопада Україна вшановує пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років - однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії. Голодомор - спланований акт геноциду, який був спрямований на знищення українського народу через тоталітарну політику радянської влади.
Статистика свідчить, що в цей період загинуло від 4 до 10 мільйонів українців. Найбільше постраждали від голодомору населення Житомирської, Черкаської, Київської, Сумської, Харківської та Полтавської областей.
Це страшне катування голодом тривало 17 місяців і закарбувалося в пам’яті кожного, хто пережив цю загальнонаціональну трагедію, страшним болем і тяжкими спогадами: «Голодомор почався з 1932 року. Посилений голодомор - в 1933 році. Забирали в людей все, що було: пшеницю, жито, муку. Така ходила бригада. Люди дуже помирали в 1933 році. Возили на кладовище людей возами…» (зі спогадів жительки Ладижинської громади Ковальчук Ксенії Герасимівни).
Цього дня по всій країні проводяться меморіальні заходи, панахиди та години пам'яті. Закликаємо кожного жителя громади 23 листопада о 16:00 долучитися до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті" та поставити свічку на своєму підвіконні як символ скорботи.
Голодомор, як велика трагедія минулого, є нагадуванням про те, наскільки важливо берегти пам'ять про власну історію. Кожна свічка, запалена у цей день, є свідченням нашої шани до невинних жертв та нашої готовності передати правду про цю трагедію наступним поколінням.
Пам’ятаємо...