Уряд розширив можливості держпрограми протезування для учасників бойових дій

Дата: 27.10.2023 08:47

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року    № 518 «Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок» зі мінами.

Відтепер учасникам бойових дій надана можливість отримати протез підвищеної функціональності без потреби у первинному протезуванні.

Механізм втілення рішення:

• протези підвищеної функціональності – виготовлені під індивідуальні потреби людини, вони мають покращені антропологічні, ергономічні та косметичні характеристики;
  • такі протези допомагають учасникам бойових дій виконувати фізичну роботу з підвищеними навантаженнями та вести активний спосіб життя;
  • головною умовою для встановлення протезу підвищеної функціональності для верхніх кінцівок стане наявність відповідних показань, підтверджених довідкою лікарсько-консультативної комісії або рішенням військово-лікарської комісії.

Щоб отримати протез безоплатно, не потрібно чекати встановлення інвалідності. Слід подати документи через соціального працівника у лікарні, у ЦНАП чи орган соціального захисту або ж онлайн, через електронний кабінет особи з інвалідністю. (як це зробити, можна прочитати на сайті Міністерства соціальної політики)Компанію для протезування можна обрати на власний розсуд із чотирьох десятків представлених на ринку. Їх перелік можна знайти на сайті Міністерства за посиланням https://1ll.ink/owfh6

Також Міністерство соціальної політики підготувало дашборд з інформацією про виробників допоміжних засобів реабілітації, що дасть змогу зробити процес протезування максимально простим і усі, кому потрібен протез, за допомогою цього інструменту можуть у зручному форматі отримати інформацію про розташування підприємств та їх контактні дані. А також - фільтрувати інформацію за регіоном, районом чи громадою.

Дашборд з переліком протезних підприємств та інших виробників допоміжних засобів реабілітації можна знайти за посиланням https://www.ioc.gov.ua/analytick_DZR/

До відома:

з 13 вересня в Урядовому контактному центрі запрацювала «гаряча лінія» з питань реабілітації та протезування військовослужбовців. Щоб оперативно отримати інформацію та консультацію, можна телефонувати  за номером 1545, після чого обрати в голосовому меню кнопку «4». Дзвінки приймаються щодня з 8:00 до 20:00.