Із серпня місяця 2022 року  українцям  почнуть виписувати електронні рецепти на купівлю антибіотиків

Дата: 04.08.2022 14:19

Починаючи із серпня місяця 2022 року  українцям  почнуть виписувати електронні рецепти на купівлю антибіотиків.

Для чого вводять е-рецепти ?

• Запровадження е-рецептів дозволить врегулювати обіг ліків – відстежувати дані про призначення та об’єми використання антибіотиків в Україні.
  • Це важливий крок у боротьбі проти стійкості до антибіотиків, внаслідок якої все більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів.
  • Це запобіжний захід щодо самолікування.

Зараз запуск е-рецепту на антимікробні препарати відбувається в рамках перехідного періоду. Це означає, що лікарі, які поки не працюють в електронній системі охорони здоров’я (далі - ЕСОЗ), будуть виписувати пацієнту паперовий рецепт. Однак, ця норма буде діяти до кінця року.

Як можна придбати  антибіотик за е-рецептом?

• Для отримання рецепта на антибіотик пацієнт має звернутися на прийом до лікаря - це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар спеціаліст. Декларація для цього не потрібна. Водночас необхідною умовою є реєстрація в ЄСОЗ.
  • Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть  пацієнту інформаційну довідку, яка містить усю інформацію про призначення.
  • Пацієнт звертається у будь-яку  аптеку, де може придбати антибіотик за рецептом. Для цього достатньо пред’явити інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

На тимчасово окупованих територіях, а також на територіях де ведуться бойові дії, аптеки на час дії воєнного стану будуть відпускати антибіотики без рецепта.

Ще один виняток поширюється на закупки антибіотиків волонтерськими та благодійними організаціями. Так, на запит військової частини,  підрозділу чи певного медичного закладу волонтери, як і нині, можуть закуповувати антибіотики у дистриб?юторів без рецепта,  як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Підготував: Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Ладижинської сільської ради