Нагадування про можливість отримати гранти на облаштування нового саду та будівництво модульних теплиць
Нагадування про можливість отримати гранти на облаштування нового саду та будівництво модульних теплиць
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено, зокрема, Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та тепличного господарства. Постанова набирає чинності з 01 липня 2022 року.
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми щодо надання грантів с Мінекономіки.
Отримувачами грантів мають право бути суб’єкти господарювання - юридичні особи (крім юридичних осіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки) та фізичні особи-підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами.
Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 га.
Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні:
не більше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень - за рахунок гранту;
не менше 30 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).
Обов'язково розробляється проект висадки насаджень.
Держава надаватиме від 140 до 400 тисяч гривень на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Заплановано гранти для висадження 10 тисяч гектарів нових садів. Бюджет програми - 4 мільярди гривень. Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 7 років.
Гранти на будівництво модульної теплиці (не менше 1,6 га та не більше 2,4 га) з кількістю створених нових робочих місць не менше 40 надаються:
для першої 1000 заявок не більше 70 відсотків вартості проекту - за рахунок гранту;
не менше 30 відсотків - за рахунок отримувача.
Для всіх наступник заявок за рахунок гранту не більше 50 відсотків.
Типовий проект модульної теплиці затверджено Мінагрополітики та розміщено на веб-сайті.
Обов’язково розробляється проект будівництва модульної теплиці з кошторисною документацією.
На часткову компенсацію вартості створення теплиць пропонується отримання гранту у розмірі 5-7 мільйонів гривень. Очікувана кількість грантів - 3 тисячі на рік. Бюджет програми - 7 мільярдів грн. Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менш як 7 років.
Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки через системно важливі уповноважені банки, перелік яких затверджений Національним банком, відповідно до договору про співробітництво між Мінагрополітики, Мінекономіки та уповноваженим банком (визначено Ощадбанк).
Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через «Дію» або уповноважений банк.
Уповноважений банк протягом п’яти робочих днів передає Мінагрополітики перевірену заяву та відповідні документи, визначені постановою.
Протягом 10 днів Мінагрополітики приймає рішення та видає наказ щодо надання гранту, повідомляє Мінекономіки.
Оплата витрат, пов’язаних з реалізацією проектів, проводиться банком на підставі рахунків-фактури та договору, укладеного між отримувачем і постачальником (продавцем) матеріалів.
Строк реалізації проектів - не більше 12 місяців з часу отримання бюджетних коштів.
Ключова вимога - працевлаштування робітників та сплата податків.
Банк проводить моніторинг та контролює впровадження проектів.
Ознайомитись із текстом постанови для створення саду або розвитку тепличного господарства можна на офіційному вебсайті Кабінету Міністрів України за посиланням:
https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-nadannya-grantiv-biznesu-738-210622.