Дата: 24.09.2021 13:26

З 1 жовтня 2021 року  Національна  служба здоров’я України (НСЗУ)  розпочне адмініструвати програму забезпечення інсуліном. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну будь - якій аптеці, яка працює за договором з НСЗУ.

За інформацією НСЗУ, щоб отримати інсулін за програмою «Доступні ліки» пацієнту потрібно:

1. відвідати ендокринолога;
  2. мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я;
  3. отримати електронний рецепт в ендокринолога або свого сімейного лікаря;
  4.  прийти та отримати інсулін у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова - аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямком «Реімбурсації інсулінів».  Щоб  отримати інформацію чи  підписаний договір з НСЗУ й участь аптеки у програмі реімбурсації   можна за номером телефону  контакт – центру НСЗУ 16-77.  Інформацію про найближчу аптеку з  « Доступними ліками» можна перевірити на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

Важливо!  Лікар який надає первинну медичну допомогу, може виписати електронний рецепт лише  за  встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити  призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог, недостатньо, то лікар, який надає первинну медичну допомогу,  направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування  або створення нового плану  лікування.