На Тарасовій горі побувала Уманська делегація крайового осередку Спілки слов`янських письменників України за участі письменниці Ладижинської сільської територіальної громади - Лариси ШАБАЛІНОЇ

Дата: 06.09.2021 16:18

26 серпня 2021 року на Тарасовій горі побувала Уманська делегація крайового осередку Спілки слов`янських письменників України за участі письменниці Ладижинської сільської територіальної громади(с.Ладижинка) - Лариси ШАБАЛІНОЇ. Представники творчої інтелігенції Уманщини поклали квіти на могилу Тараса Шевченка та до пам’ятного знаку на місці самоспалення патріота України Олекси Гірника.

Учасників делегації привітала в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко. Цікаву екскурсію по території Шевченківського меморіалу провів гостям перший заступник генерального директора Ігор Ліховий.

У конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулася творча зустріч «Притулюся я серцем до слова…» з науковцями Шевченківського національного заповідника, творчою інтелігенцією міста Канева. З доповіддю «Тарасове слово проросло в Спілці слов`янських письменників України» виступила письменниця, громадська діячка, очільниця Уманського крайового осередку ССПУ Ніна Михайлова. Про значення постаті Тараса Шевченка та його творчості в житті українського народу розповів декан історичного факультету Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини Анатолій Карасєвич. Новим членам Уманського крайового осередку Спілки слов`янських письменників України були вручені членські посвідчення.

Приємно, що до лав Спілки слов`янських письменників України прийнято канівську поетесу, очільницю районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Віру Носенко, яка презентувала на зустрічі свою нову поетичну збірку «Любов із долею сплелися». Привітати талановиту поетесу прийшли колеги по перу – члени Канівської літературної студії «Зорянка». Грамоту від Канівської територіальної громади вручив поетесі провідний спеціаліст Канівського відділу культури Костянтин Андрієнко.

Цікавими й надихаючими були виступи в.о. директора Шевченківського національного заповідника, письменниці Валентини Коваленко, голови Черкаського обласного об’єднання ГО Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, учительки колегіуму «Берегиня» Олени Фещенко, викладача Канівського коледжу культури й мистецтв, Заслуженого працівника культури України Олександри Прошак, педагога Ірини Погорелко, художниці Ольги Плетінь, поетес Лариси Шабаліної та Ніни Пилипенко.

Надихнувшись потужною енергетикою Тарасової гори, спілкуванням з талановитими творчими людьми – поетами, письменниками, художниками, музикантами, науковцями, учасники заходу перейняли й понесли у світ незгасний дух шевченкових заповітів, які не одне століття формують духовність української нації.

Старший науковий співробітник

Ірина Юрченко