Доступні ліки

Дата: 12.04.2021 09:54

Один із важливих інструментів доступності медичної допомоги населенню – це забезпечення лікарськими засобами. Уже четвертий рік працює програма «Доступні ліки» і впроваджує новий принцип реімбурсації при забезпеченні пацієнтів ліками, коли аптека видає ліки за рецептом лікаря і отримує за ці ліки відшкодування від держави.

Міністерство охорони здоров’я наказом від 15.02.2021р. №251 затвердило

реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Реімбурсація (англ. reimbursement — виплата компенсацій) — загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність   лікарських препаратів та медичних послуг для населення.   Новий Реєстр містить 297 позицій лікарських засобів, що на 33 позиції більше ніж у попередньому. Із 297 позицій 93 - відшкодовуються повністю (на 8 позицій більше ніж раніше).

Із початку 2021 року змінилася кількість аптек, які відпускають лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Щоб дізнатися чи відпускають такі ліки  у тій чи іншій аптеці  можна скористатися сайтом НСЗУ, а саме дашбордом https://cutt.ly/qjgrzUm, який містить перелік адрес аптек, що працюють за договором із   НСЗУ.  Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає «Доступних ліків», з електронним рецептом можна звернутись до будь-якої іншої, яка вже має договір із НСЗУ. При цьому місце  проживання пацієнта чи місце,  де виписали електронний рецепт, не має значення.

Для того, щоб дізнатися, де знаходиться найближча аптека з «Доступними ліками» можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером телефону: 16-77

Аптеки м. Умань, які відпускають лікарські препарати по програмі «Доступні ліки»:

1. Аптека № 97    вул. Тищика,23
  2. Аптека № 1      вул. Тищика,25