Збережемо первоцвіти. День зустрічі птахів

Дата: 04.04.2021 12:57

О, перші квіти!

Вас усіх люблю і добре знаю.

Від рук нечистих і лихих

Завжди оберігаю.

До чого ж тільки чудова пора року – весна. З приходом її все змінюється на краще. А кожен день сповнений теплом і свіжістю. Сонце починає гріти дужче, дні стають довші, а ночі – коротші.

Все поступово оживає: прокидаються бджоли, виповзають різні комахи, розцвітають перші квіти та прилітають птахи.

Саме тому Шаринський ліцей долучився до Всеукраїнських акцій «Збережемо первоцвіти» та  «День зустрічі птахів».

В ході акції «Збережемо первоцвіти» було проведено інформаційні хвилини з учнями та розроблено з 6 та 9 класами інформаційну мінікнигу «Збережемо первоцвіти!». У ній учні помістили свої інформаційні листи-характеристики первоцвітів своєї місцевості, малюнки рослинних угрупувань, а також інформацію про причини їх зменшення та ідеї збереження та захисту ранньоквітучих рослин.

Також активно долучився учнівський колектив Шаринського ліцею до акції «День зустрічі птахів», яка відбулася першого квітня.

Щоб привернути увагу школярів  до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, а також навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель педпрацівники ліцею для учнів шостого класу провели екскурсії з метою вивчення різноманіття птахів на території села.

Учні сьомого класу виготовили будиночки для птахів. Восьмикласники здійснили перевірку якості уже встановлених ними у попередні роки шпаківень. Також проведено інформаційні хвилини, на яких старшокласники розробили атлас-визначник птахів України та виготовили лепбук «Птахи Уманщини».

Підсумовуючи, можна сказати, нехай тепло весни розтопить не тільки сніг та кригу на річці, нехай теплий промінець достукається до серця кожного з нас – і ми будемо творити добро: не руйнувати та нищити, а оберігати та примножувати.