150-річчя від Дня народження Лесі Українки

Дата: 28.02.2021 20:28

«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє, вночі запалений, горітиме удень».

Ці слова Лесі Українки стали прологом до тижня заходів, який проходив в закладах освіти Ладижинської сільської ради з 22 по 26 лютого і був присвячений вшануванню пам’яті великої української поетеси Лесі Українки.

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба».

З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявилося у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці й публіцистиці, перекладацькій роботі й фольклористиці.

Саме тому з нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки в закладах освіти було проведено низку заходів.

В Колодистенському ліцеї учителем Дойковаль Ю.І. було проведено виховну годину «Що ми знаємо про Лесю Українку?» та потім спільно з учнями виготовлено лепбук про життя та творчість відомої української письменниці. У бібліотеці книжкова виставка «Світле безсмертя Лесі Українки».

Виховна година: «Хто вам сказав, що я слабка» проведена саме у день народження Лариси Петрівни Косач у 2 класі, налаштувала дітей на святковий лад та позитив.

25 лютого в закладі розпочався Інтернет-конкурс «Лесі Українці - 150», який  допоміг учням 1-11 класів дізнатися, яким було життя Лесі Українки, як формувалася її особистість, а ще  яким чином усе це вплинуло на творчість видатної поетеси. Колодистенські ліцеїсти взяли участь у конкурсі.

Протягом тижня учні та вчителі записували відеоролики, де  читали  поезію письменниці натхненно, від душі, зі щирою любов’ю.

Учні 1 класу Шаринського ліцею брали участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості "Змагаймось за нове життя!" присвячений Лесі Українці. За активну участь учні отримали сертифікати.

Учні ж 2 класу ознайомилися з життям і творчістю Лесі Українки; слухали й милувалися художнім словом поезії; читали її вірші. Переглянувши презентацію, діти дізнались багато нового і цікавого про славну дочку України.

А четвертокласники під час виховної бесіди про життя і творчість Лесі Українки виконували різноманітні завдання й дізналися багато цікавих фактів про життя поетеси.

25 лютого у дошкільному підрозділі  Шаринського ліцею, для дітей різновікової групи,  під час ранкової зустрічі, вихователь провів розповідь-бесіду «Поетеса Леся Українка». Діти ознайомились із портретом Лесі Українки в дитячі роки, українським одягом, який вона любила носити та з сім'єю поетеси. Педагог використовувала цікаві факти з життя письменниці та читала її вірші. Потім квітами  прикрасили  портрет мужньої, ніжної, славетної поетеси нашого краю Лесі Українки. На завершення бесіди переглянули відеоролик «Дітям про Лесю Українку».

В цей день у Ятранівському ЗДО «Росинка» пройшов дитячий конкурс читців поезії Лесі Українки. У виконанні дітей прозвучали такі вірші: «Як дитиною, бувало…», «Мамо, іде вже зима», «Вишенька», «Конвалія» (уривки).

Учасники конкурсу були відзначені  дипломами.  Переможці нагороджені  грамотами.

Загалом участь у проведених заходах принесла задоволення дітям, сприяла розвитку їх творчої уяви, збагаченню літературних та мовленнєвих знань, вихованню поваги до українського поетичного слова, до Батьківщини, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.