ПОЛОЖЕННЯ про порядок обчислення та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів на території Ладижинської сільської ради об’єднаної територіальної громади

Дата: 07.05.2019 14:16

до рішення Ладижинської

сільської ради

від 16.01.2019 р.  №2-10/VII

ПОЛОЖЕННЯ

1.Загальні положення

1.1. Положення про порядок обчислення та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння у відповідності до Податкового кодексу України.

1.2. Збір за місця для паркування транспортних засобів – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами, які є платниками збору за місця для паркування транспортних засобів, та контролюючими органами.

2.Платники збору

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках на території  Ладижинської сільської  ради.

3.Об’єкт і база оподаткування збором

3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

3.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

4. Ставка збору

4.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі до 0,005 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

5. Порядок обчислення та строки сплати збору

5.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, до бюджету Ладижинської сільської ради за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

5.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки згідно з вимогами статті 63 Податкового кодексу України.

5.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

6.Контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

6.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на території  Ладижинської сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

6.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті збору за місця для паркування транспортних засобів платники збору несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

Секретар сільської ради                                                             Н.Ф.Гандзюк