ПОЛОЖЕННЯ про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Ладижинської сільської ради об'єднаної територіальної громади

Дата: 16.01.2019 13:45

Додаток  до рішення сільської ради

від 16.01.2019 р.№2-11/VІІ

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Ладижинської сільської  ради об'єднаної територіальної громади.

1.Загальніположення

Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння у відповідності до Податкового кодексу України.

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексіУкраїни.

Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами, які платниками туристичного збору, та контролюючимиорганами.

2.Платники збору

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Ладижинської сільської ради об'єднаної територіальної громади та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи,які:

а)постійнопроживають,утомучислінаумовахдоговорівнаймунатериторіїЛадижинської сільської ради об'єднаної територіальної громади ;

б) особи, які прибули у відрядження;

в)інваліди,діти-інвалідитаособи,щосупроводжуютьінвалідівIгрупиабодітей-інвалідів(небільше одногосупроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) діти віком до 18 років;

е) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію долікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, щомають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

є)дитячілікувально-профілактичні,фізкультурно-оздоровчітасанаторно-курортнізаклади.

3.База справляннязбору

Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 5.1. цього Положення, за вирахуванням податку на доданувартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

4.Ставказбору

4.1. Ставка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 3.1. цього Положення.

5.Податкові агенти

Справляння туристичного зборуздійснюється:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншимизакладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб напоселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на правікористування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються Ладижинською сільською радою справляти збір на умовах укладеного договору.

6.Особливості справляння та порядок сплатизбору

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) напроживання..

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючомуорганізамісцезнаходженнямпідрозділузгіднозвимогамистатті63Податкового кодексуУкраїни.Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, до бюджету Ладижинської сільської радиоб'єднаної територіальної громади за місцезнаходженням податковихагентів.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарномукварталу.

7.Контроль та відповідальність за порушення податковогозаконодавства

Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння туристичного збору на території Ладижинської сільської радиоб'єднаної територіальної громади здійснюють відповідні контролюючі органи.

За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті туристичного збору податкові агенти несуть відповідальність відповідно до чинного законодавстваУкраїни.

Секретар сільської ради                                                                         Н.Ф.Гандзюк