A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ладижинська громада
Уманського району, Черкаської області

Положення про транспортний податок на території Ладижинської сільської ради об’єднаної територіальної громади

Дата: 16.01.2019 11:08
Кількість переглядів: 33

  Додаток 1

 до рішення сесії                                                                                            Ладижинської сільської ради

 №2-7/VІІ  від 16.01.2019 р.

Положення

про  транспортний податок на території Ладижинської сільської ради об’єднаної територіальної громади

 

Положення про встановлення транспортного податку на території Ладижинської сільської ради ОТГ (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Ладижинської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Транспортний податок – обов’язковий платіж у складі податку на майно, щосправляється у формі транспортного податку.

1.1.Платники податку

1.1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні, згідно з чинним законодавством, власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктамиоподаткування.

2.2. Об’єкт оподаткування

2.2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більшеп’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірівмінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечуєформування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі,за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового(звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типупального";

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади,що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвиткуі торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з рокувипуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість якихстановить понад375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січняподаткового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка,модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

2.3. База оподаткування

2.3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткуваннявідповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення.

2.4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту2.2.1 пункту 2.2 цього рішення.

2.5. Податковий період

2.5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

2.6. Порядок обчислення та сплати податку

2.6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осібздійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку відповідно доп.п. 267.6 статті 267 Податкового кодексу України.

2.6.2. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станомна 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу замісцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку,передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівнимичастками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою -платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, аподаток сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

2.6.3. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника доіншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначенийоб’єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув правовласності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику післяотримання інформації про перехід права власності.

2.6.4. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачуєтьсяпропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якомупроведено реєстрацію транспортного засобу.

2.6.5. Уразі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного рокуподаток сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, вякому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

2.6.6. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, якийвідповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктом оподаткування,транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного замісяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такийфакт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчиненнякримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданимуповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податокза такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль булоповернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податкузобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10днів з моменту отримання.

2.6.8. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, якийвідповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 цього рішення є об’єктом оподаткування, уточнюючадекларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів здня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєструдосудових розслідувань.

Уразі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча деклараціяюридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дняскладання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

2.7. Порядок: сплати податку

2.7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується довідповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

2.8. Строки сплати податку

2.8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, щонаступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації".

 

 

 

Секретар сільської ради                                               Н.Ф.Гандзюк

 

 


« повернутися

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь